QUASAR 400 SMC

Svařovací zařízení pro metodu MIG/MAG (zkrat/sprcha)v kompaktní verzi. S panelem Exclusive také MMA,drážkování. Vzduchem nebo kapalinou chlazený hořák. Moderní invertor zcele nové konstrukce. Nízká hmotnost Vynikající výkon v poměru k hmotnosti a rozměrům..

 

Quasar  400 SMC  tvoří ucelenou řadu tří-fázových zdrojů pro svařování metodou MIG MAG ve standardním režimu.

Obsahuje osvědčenou a společností SELCO patentovanou technologii Three Level, která byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností ve vývoji svařovacích měničových zdrojů. Použití invertorové (měničové) technologie přináší vyšší přesnost a rychlost řízení a současně nižší spotřebu elektrické energie ve srovnání s tradičními elektromechanickými a tyristorově řízenými zdroji. Samozřejmě také v porovnání s invertorovými zdroji starších generací. S vestavěným podavačem drátu vytváří funkční celek s jednoduchou a intuitivní obsluhou.

Může být osazen třemi čelními ovládacími panely. Classic, Smart a Exclusive.

Model Classic je určen pro nastavení parametrů klasickým ručním způsobem a neobsahuje synegickou automatiku nastavení.

Panel Smart je plně synergický s možností volby manuálního režimu. Pokud uživatel vlastní zařízení nebo zná ovládání svařovacích zdrojů Neomig či Unistep řady XP bude velmi potěšen stejným způsobem nastavení. Jedná se o nejjednodušší, velmi spolehlivou a oblíbenou synergickou automatiku z nabídky SELCO. Panel Exclusive nabízí synergické i manuální nastavení, umožní zdroji svařovat i obalenou elektrodou MMA (včetně funkce omezení napětí naprázdno VRD) a současně nabízí také možnost uložení nastavení do paměti zařízení.

Série Quasar byla postavena na základě dlouholetých zkušeností s cílem dosažení maximální spolehlivosti a odolnosti.Obsahuje vyspělé inovativní technlogie pro zvýšení výkonu se všemi základními funkcemi pro výslednou kvalitu svaru při zachování maximální jednoduchosti ovládání. 

Panel Exclusive spolupracuje s osazeným optickým snímačem otáček motoru a  má možnost připojení hořáku Up/Down. Panely Smart a Exclusive  je možno vybavit hořáky PUSH / PULL.

V základní nabídce je dodávána mechanika podavače ve dvoukladkovém provedení, ovšem rozšíření na 4 kladkové se provádí pouze doplněním chybějící kladky a raménka přítlaku. Vše v několika různých sadách dle přání zákazníka. Podavač je totiž možno modifikovat také na všechny kladky hnané.

Ovládací panely obsahují také inovativní funkci nastavení "ostrosti oblouku". Je umístěna pod symbolem tlumivky, ale ve skutečnosti v sobě zahrnuje více regulovaných parametrů pro změnu nastavení svařovací charakteristiky. Svářeč si takto může velmi jednoduše a jedním ovládacím prvkem nastavit svařovací oblouk, který nejlépe vyhoví jeho potřebám. 

 

Chladící jednotka WU330 je osazena rotačním čerpadlem a dodává se ve dvou provedeních. Verze Basic bez snímače tlaku  a verze se snímačem na zvláštní objednávku.

Řada Quasar je určena pro všechny druhy užití s velmi dobrými výsledky. Funkční výbava, jednoduché ovládání a vysoký výkon směruje toto zařízení především do výrobní sféry.

Katalog list zde:

Popis_techparametry_rozpis sestav.pdf

Zpět do rubriky: Invertory